Menu rozwijane

poniedziałek, 29 maja 2017

MIŁOŚĆ, SZKIELET I SPAGHETTI – MARTA OBUCH
„Znał kobiece sztuczki i uważał, że mężczyzna w porównaniu z przebiegłą przedstawicielką płci pięknej jest jak baranek przy lisicy. Faceci szczerze walą na odlew po ryju, kobiety tymczasem uśmiechają się słodko i dolewają domestosa do piwa.”

Jeżeli do tej pory Jasna Góra kojarzyła Wam się tylko z rozmodlonymi pielgrzymami to po przeczytaniu komedii kryminalnej Marty Obuch „Miłość, szkielet i spaghetti” pierwszym skojarzeniem będzie włoska mafia przepędzona z miasta przez pięć charakternych kobiet.


Tytuł: Miłość, szkielet i spaghetti
Autor: Marta Obuch
Seria: Seria z kilerem
Wydawnictwo: Wydawnictwo Sol
Ilość stron: 323
Cena: 29,90 zł

Dorota ma dość mieszkania razem z gderliwą matką i ciotką. Postanawia zatrudnić się w domu włoskiego biznesmana jako pielęgniarka. Wszystko byłoby w porządku gdyby nie drobny szczegół. Ma również gotować dla chorego, problem w tym że do gotowania ma dwie lewe ręce. Na szczęście jej siostry oraz wspomniane już matka i ciotka to świetne kucharki. Wystarczy tylko pożyczyć drabinę i wpuścić je przez okno, byle by tylko nie narobić hałasu. To nie będzie proste bo pięć kobiet w jednej kuchni to mieszanka niezwykle wybuchowa.
W tym samym czasie z wieży na Jasnej Górze spada trup a podczas prac wykopaliskowych pod murami klasztoru zostaje odnaleziony wiekowy szkielet człowieka. Zdaje się, że te zdarzenia coś łączy i wszelkie ślady prowadzą do domu Włochów.
Czy Dorota jako tajna agentka poradzi sobie z niebezpiecznym zadaniem? Czy uda się doprowadzić do wyjaśnienia tajemnicy i zdemaskować włoskich przestępców?

„Miłość, szkielet i spaghetti” to bardzo dobra komedia kryminalna. Wciąga od pierwszej do ostatniej strony. Ciekawa historia kryminalna, wartka akcja i zabawne dialogi to znak rozpoznawczy autorki.

Ogromną zaletą książki są perfekcyjnie wykreowani bohaterowie. Zarówno ci pierwszo jak i drugoplanowi. Ogromną sympatię wzbudzają trzy siostry Julka, Dorota i Ewelina inteligentne, zabawne i sprytne ale także zaangażowany w śledztwo policjant Jurek i naukowiec Cezary. Najwięcej śmiechu oczywiście wywołują dwie mistrzynie kuchni czyli Halina i Czesława prywatnie matka i ciotka głównych bohaterek, wprowadzając mniejszy lub większy zamęt w akcji oraz niezwykle oryginalny profesor Lesiak.

Marta Obuch potrafi zaciekawić czytelnika, stworzyła zwariowany, zabawny i wciągający kryminał pełen zbiegów okoliczności. W książce znajdziemy wszystko co powinno znaleźć się w dobrej komedii kryminalnej tajemnice, porwania, morderstwa, rewelacyjne dialogi i cięte riposty a na dodatek nawet malutki wątek miłosny. „Miłość, szkielet i spaghetti” to gwarancja znakomitej rozrywki. Miłośnicy barwnych postaci i niesamowitych wydarzeń powinni jak najszybciej przeczytać tę lekturę, która na pewno potrafi wywołać niejedną salwę śmiechu.

Polecam także inne książki Marty Obuch:

Znacie twórczość Marty Obuch? Zaciekawiła Was ta książka?


Pozdrawiam,
Natalia
 

22 komentarze:

 1. Komedia kryminalna? Może być :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam kryminały! A do tego jak jest pisany z dużą dawką humoru to tym bardziej by mi się spodobał!

  OdpowiedzUsuń
 3. Autorki nie znam, Twój opis zachęca do sięgnięcia po książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawy opis, może sięgnę po nią :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zaciekawiłaś mnie. Komedia kryminalna. To musi być fajne. Muszę dorwać i przeczytać. Akurat na lekko, na lato. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Już sam tytuł mnie zaciekawił i przekonał do tej pozycji :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Tytuł mnie zaciekawił.
  Lubie komedie ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jak pracowałam w księgarni, to był szał na tą książkę i z tego wszystkiego sięgnęłam po nią. No, ale niestety nie są to moje klimaty :(

  OdpowiedzUsuń
 9. Lubię kryminały, więc propozycja dla mnie. Dzięki :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Chyba mnie zainteresowała :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Oryginalna tematyka jak na Polskę, do tego akcja osadzona w Częstochowie- odważnie :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo mnie zachęcił Twój opis :) Naprawdę brzmi super i coś czuję, że po nią sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Zaciekawiła mnie ta książka, dzięki Twojemu opisowi. Bardzo chętnie bym sobie poczytała, ale ktoś musiałaby zająć się moimi dziećmi, ugotować obiad, posprzątać itd. itd. Z ogromnym rozrzewnieniem wspominam czas, kiedy leżałam sobie z książką, a mąż obok mnie oglądał film :) Pozdrawiam ciepło :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...